hlavni_menu

VÝSTAVA V SENÁTU

Posluchačka školy pořádá výstava v Senátu České Republiky.

pozvanka_vystava_senat

VÝSTAVA OC ŠESTKA

Od 6.3.2017 Vás, společně s Obchodním Centrem Šestka, zveme na vernisáž studentských prací, pod názvem Práce Studentů. Výstavu zahájí od 17.00 hodiny ředitel školy, Akad. mal. Jaroslav Klát.

pozvanka_do_oc_sestka

OBCHODNÍ CENTRUM QUADRIO

Od 20. března 2017 se naše škola účastní na expozici v prostorách prvního patra obchodního domu Quadrio na Národní třídě. Ke spolupráci nás vyzvali zástupci pražské pobočky Institutu ATELJE ART MURN INTERNATIONAL jinak sídlícího ve slovinské Lublaňi. Po dobu tří týdnů může veřejnost navštívit naší část expozice, kde se od přítomných studentů může informovat nejen o struktuře a studiu na naší škole, ale i o díle jednotlivců, kteří svoji stáž v OC Quadrio chápou a pojímají jako možnost sebeprezentace. Těšíme se na Vaši návštěvu!

vystava_studentskych_praci_quadrio vystava_studentskych_praci_quadrio vystava_studentskych_praci_quadrio

STUDENTI Z TURECKA

Dne 9.1.2017 navštívila naši školu v rámci vzdělávacího programu Erasmus, podporujícího mobilitu zahraničních studentů, početná skupina mladých lidí z Turecka. Při téměř tříhodinové exkurzi seznámilo vedení školy zahraniční studenty s ideovými koncepty jednotlivých ateliérů, a byla jim v praxi předvedena široká škála hlavních řemeslných proudů. Vše bylo zakončeno následnou debatou o významu středního uměleckého školství a navazující spolupráce mezi evropskými státy..

navsteva_studentu_z_turecka navsteva_studentu_z_turecka navsteva_studentu_z_turecka

ÚČASTNILI JSME SCHOLA PRAGENSIS 2016

Na našem stánku jste mohli najít nejen naše díla a účastnit se diskuzí s našimi pedagogy. Další příležitost osobního setkání s pedagogy a studenty naší školy budete mít při Klausurách, které proběhnout v termínu 23. a 24. ledna roku 2017, vždy od 8.00 do 17.00.

ADÉLA FEJTKOVÁ

nová profesorka na Škole Designu

Adéla Fejtková je čerstvá absolventka pražské UMPRUM, kde se věnovala především tvorbě autorského šperku, volných objektů a modních doplňků. Ve své praxi se dotýká módního designu a často spolupracuje s návrháři. Ráda experimentuje a pracuje s inovativními a netradičními materiály neotřelým způsobem, ale v úctě a respektu k tradičním technologiím a řemeslu. Ke svým studentům přistupuje individuálně a chce podpořit hledání jejich vlastního uměleckého názoru, způsobu vyjádření a toho v čem jsou nejsilnější.

prace_adely_fejtkove prace_adely_fejtkove